Kurumsal


Tarihçemiz

1997'den bugüne Cide'yi adıyla temsil eden, bölgesinin yenilikçi ve köklü ilk Lojistik Nakliye firması.

1960

1960'lı yıllarda Bartın-Cide-İnebolu yolu henüz açılmamışken, İstanbul-Cide-İnebolu arası deniz taşımacılığı Hacı Cafer Kaptan Durası'nın 40 tonluk kendi el emekleriyle imal ettikleri takalarıyla yapılmaktaydı. O zamanın çok zor şartlarında yolcu ve yük nakli denizden yapılmaktaydı. Amasra'dan sonra gemi barınağı İnebolu'ya kadar sadece doğal liman olan Gideros Koyu vardı. Hava fırtınalı olduğu zaman ya İnebolu yada Gideros Limanı'na yetişmek zorundalardı.

1970

1970'li yıllardan sonra Karadeniz sahil servis yolu açılarak deniz taşımacılığı bizim açımızdan son bulmuştur. Nakliye sektörüne karadan Hacı Cafer Kaptan devam etmiştir.

1997

Daha sonraki yıllarda 11 Kasım 1997'de Güner Durası tarafından Cide Kargo Lojistik kuruldu. Cide'nin ilk nakliye-kargo firması olan Cide Kargo Lojistik, bölgesel taşımacılık sektöründe hak ettiği yeri alarak hizmetlerine devam etmektedir.


Şirket Yapısı

Yönetim

Güner Durası tarafından kurulan Cide Kargo Lojistik, 1997'den beri uzman kadrolarıyla hizmete devam etmektedir.

Şubeler

İstanbul Avrupa Yakası'nda Balat, İstanbul Anadolu Yakası'nda Göztepe ve Kastamonu'da Cide merkez şubeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda bu noktalarda aktarma işlemleri gerçekleşmektedir.

İstanbul Avrupa Yakası'nda; Küçükköy, Şişli ve Balat, İstanbul Anadolu Yakası'nda; Göztepe ve Tuzla Cideliler Turizm İstanbul şubelerinden de kargo teslim alımı ve dağıtımı yapmaktadır. Avara, Tekkeönü, Kurucaşile, Çambu, Cide, Aydos, Soğuksu gibi Bartın - Kastamonu güzergahındaki ilçe ve beldelerden kargo teslim alımı ve dağıtımı yapmaktadır.

Araçlar

Mercedes Axor, Ford Transit model araçlar ile şehirler arası ve şehirler içi kargo teslim alımı ve dağıtımları yapılmaktır.


Dönemsel Fotoğraflar

cide

* --

cide

* --

cide

* 1997

cide

* 2000


cide

* 2000

cide

* 2005

cide

* 2012

cide

* 2012